Uszkodzony sprzet z allegro

Bezrobotni, zapisani w tytułach pracy mogą mieć na 40 tys. zł dotacji, że zdecydują się na założenie działalności gospodarczej. Procedura nie jest zbyt skomplikowana, a wysokość dofinansowania motywuje do podjęcia ryzyka.

Jednak, aby zaczęta pracę przyniosła wymarzony efekt należy dokładnie się przygotować. Wybierając branżę, sporządzając biznesplan należy uwzględnić wszystkie obciążenia publicznoprawne które trzeba będzie wydawać i dodatkowe obostrzenia płynące z ustaw podatkowych.

Dokonując rejestracji należy dokładnie wskazać rodzaj prace gospodarczej która będzie przeprowadzana, formę opodatkowania oraz zarejestrować się do ZUS. Mając ułatwienia do płacenia składek na preferencyjnych warunkach w tekstu ZUA należy wpisać symbol 05700. Niższe raty na ZUS można opłacać przez 24 miesiące.

Rodzaj działalności gospodarczej, robionej na rzecz osób fizycznych określi termin instalacji kasy fiskalnej. W wybranych przypadkach kasę należy zainstalować przed dokonaniem pierwszej sprzedaży, w następujących w określonym czasie, a w innych przypadkach po spełnieniu określonego obrotu. A już wcześniej trzeba rozglądnąć się za dobrym urządzeniem. Kraków kasy fiskalne oferuje szeroki wachlarz modeli urządzeń fiskalnych, odpowiednio dopasowanych do wybranych branż.

Rejestracja kasy fiskalnej przebiega dwuetapowo. Najpierw należy poinformować właściwy urząd skarbowy o zamiarze instalacji fiskalnej – czas tenże nie jest oczywisty, tak to zawiadomienie można złożyć w urzędzie nawet dzień przed instalacją. Wtedy w ciągu 7 dniu po instalacji, należy poinformować urząd, że kasa została zainstalowana. Jeżeli kasę fiskalną zainstalowano w obowiązującym terminie, złożono odpowiednie dokumenty do urzędu można się starać o zwrot poniesionego koszcie na zakup, w wysokości 700 zł, nie więcej jednak niż 90% wartości kasy.

Następna ważna decyzja dotyczy podatku VAT. W wybranych przypadkach warto zauważyć się jako podatnik VAT, czasami oznaczona jest zwłoka przynajmniej do czasu przekroczenia określonych obrotów – tj. 150.000 zł. W niektórych branżach, np. handel paliwami lub metalami prawymi nie ma nadzieje z użycia ze zwolnienia, to z dniem rejestracji działalności gospodarczej należy zapisać się na druku VAT-R.